متن کامل
جهت کسب این استاندارد گاو صندوق در آزمایشگاههای مخصوصی مورد تست قرار میگیرد . در این آزمایش داخل گاوصندوق را از کاغذ پر مینمایند و سپس صندوق را در درون کوره ای که از 6 وجه با شعله مستقیم در تماس است قرار میدهند . در زمان معینی و طبق درجه حرارت مشخصی رنگ کاغذ داخل گاوصندوق نباید تغیر کند و مایل به زرد و یا قهوه ای شود . 
این استاندارد با توجه به متریال و تکنیک ساخت در گاوصندق های مختلف گوناگون میباشد . به عنوان مثال گاوصندوق های شرکت آیکو دارای استاندارد حریق در برابر 1000درجه سانتیگراد و زمان 2 ساعت میباشند . 
لازم به توضیح میباشد که اصطلاح گاوصندوق نسوز به معنی نگهداری و موراقبت  از اموال و مدارک داخل صندوق در شرایط حریق میباشد و ادوات خارجی صندوق مانند مکانیزم قفل ها و دستگیره ، لولا ها ، رنگ و ... ممکن است دچار اسیب شوند . همچنین نسوز بودن صندوق به هیچ وجه رابطه ای با وزن گاوصندوق ندارد ، به عنوان مثال یک گاوصندوق با وزن 80 کیلوگرم میتواند استاندارد نسوز بودن را دارا باشد و صندوق دیگری با وزن 1000 کیلو ضد حریق نباشد . بنابراین موکدن توصیه میگردد هنگام خرید گاوصندوق حتما استانداردهای کیفی صندوق مورد نظر را برسی بفرمایید و از خرید گاوصندوق هایی که استاندارد مربوطه را ندارند جدا خوداری فرمایید .

تعداد بازدید: 403

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×